Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Dziś - 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska!

 

Przypominamy że ten dzień został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku, obecnie świętujemy go jednocześnie w ponad 100 krajach! 

W zeszłym roku kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety” zwracała uwagę na kwestie plastikowych odpadów. W tym roku celem kampanii jest wzrost świadomości społecznej dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza z hasłem przewodnim #BeatAirPollution.

Poruszenie tego tematu globalnie, może pomóc w realizacji postulatów zawartych w „17 Celach Zrównoważonego Rozwoju” przyjętych przez ONZ.

Dołącz do kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”, zweryfikuj swoje zachowania, nawyki i razem zadbajmy o czystość środowiska i atmosfery!

 

Na stronie internetowej DlaPlanety.pl możesz złożyć swoje EKOpostanowienie, otrzymasz certyfikat Zielona Wstążka dla planety „Beat Air Pollution” oraz materiały na temat kondycji naszej Ziemi.

Z okazji Światowego Dnia Środowiska w wielu polskich miastach na zielono podświetlone zostaną elewacje budynków a w Warszawie na jednym z głównych rond, możemy zauważyć już od paru dni -  uschnięte liście palmy!

 

Zatem, co dziś zrobisz dla ochrony środowiska!?

 

#dlaplanety #zielonawstążka #jestemeko #swiatowydzienochronysrodowiska2019 #BeatAirPollution #AirPollution #FORWORLDENVIRONMENTDAY