Ponownie zostaliśmy Partnerem kampanii Rowerowy Maj!

Z ogromną radością informujemy, że jako Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S.A. ponownie zostaliśmy Partnerem tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowe nawyki i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Poprzez zabawę i elementy rywalizacji zachęca najmłodszych do codziennych, aktywnych dojazdów do placówek edukacyjnych na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce.

Takie codzienne podróże nie tylko wspierają zdrowie i sprawność dzieci, ale także rozwijają samodzielność, pomagają lepiej poznawać okolicę oraz budują świadomość ekologiczną.

Jako partner tegorocznej warszawskiej edycji kampanii Rowerowy Maj z radością przekażemy najaktywniejszym grupom nasze Kąciki Recyklingowe, specjalnie opracowane zestawy edukacyjne, które w atrakcyjny i przystępny sposób łączą naukę z zabawą, zachęcając dzieci do świadomego dbania o środowisko.

Elementy kącika recyklingowego:

 

  • Pufy edukacyjne z hasłami ekologicznymi - 3 sztuki
  • Tablice edukacyjne - 2 sztuki, format B1
  • Leżaki "Podejmij eko-wyzwanie"- 5 sztuk
  • Gry ekologiczne - 6 sztuk
  • Puzzle "Podejmij eko-wyzwanie"- 1 opakowanie
  • Pojemnik/Tester na baterie - 1 sztuka
  • Kosze do nauki segregacji odpadów - 5 sztuk
  • Książeczki edukacyjne "Podróż do Gwiezdnej Krainy"- 100 sztuk
  • Kolorowanki "Kosmiczna Segreg-Akcja"- 50 sztuk

 

Do każdego zestawu dołączymy również gotowy scenariusz krótkich zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem elementów Kącika Recyklingowego, który w prosty i angażujący sposób pomoże przeprowadzić ekologiczne prelekcje dla dzieci.

Więcej informacji dotyczących odbioru nagród pojawi się już wkrótce.

Mocno kibicujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu aktywnych przejazdów oraz świetnej zabawy!