Gwiazdkowy Festyn Ekologiczny

Gwiazdkowy Festyn EkologicznyprzeTWORZYMY MIKOŁAJKI”

 

W sobotę 6 grudnia w godz. 10-15 Fundacja Ekologiczna ARKA i REEKO Organizacja Odzysku Opakowań S.A. przeprowadzą pierwszą wspólną akcję edukacyjną pod hasłem „przeTWORZYMY MIKOŁAJKI”. Pokazywać będziemy, jak ekologicznie, bo z odpadów opakowaniowych, zrobić ozdoby choinkowe i świąteczne prezenty. Pojawi się choinka zasilana prądem, wytworzonym przez pedałujących na rowerach. Ponadto atrakcjami będą: ekologiczne rowerowe kino z bajkami, ogromne 5.metrowe puzzle, a na zielonej scenie mnóstwo zabawy i konkursów z nagrodami! Wszystko to dziać się będzie w Szkole Podstawowej nr 34 (ul. Leona Kruczkowskiego 12B) na warszawskim Powiślu. Wstęp wolny.

Czas przedświąteczny to czas wzmożonych zakupów. Wydajemy dużo pieniędzy, zużywamy mnóstwo produktów, spędzamy czas na poszukiwaniu wymyślnych prezentów, często kosztem zdrowia, więzi i relacji rodzinnych, uszczuplając przy tym znacznie budżet domowy. Chcemy kształtować zupełnie inne postawy! Dlatego organizujemy imprezę dla dzieci i dorosłych, gdzie postaw ekologicznych uczyć będziemy przez zabawę. Niech ten wspólnie spędzony czas pobudzi kreatywność, pomoże przygotować prezenty i ozdoby świąteczne z odpadów opakowaniowych. Użyjemy śmieci, aby pokazać i Małym i Dużym, że odpady to cenne surowce, wielka oszczędność, dbałość o środowisko i SUPER ZABAWA!

Start akcji

Miejscem wydarzenia będzie hala Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Leona Kruczkowskiego 12B na Powiślu, w której odbywa się coroczny Festyn Gwiazdkowy. O godzinie 10.00 zostaną rozstawione stoiska warsztatowe, gry, zabawy, scena i… DUŻA, ŻYWA CHOINKA, którą wspólnie ozdobimy. Nikt nie odejdzie z pustymi rękoma! Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami, własnoręcznie wykonać nadruk na torbie bawełnianej (metodą szablonu), a chcący zaznać odpoczynku wygodnie zasiądą na leżakach w kinie rowerowym i obejrzą film lub bajkę. Dla aktywnych – niespodzianka! będzie można osobiście wytworzyć prąd! Finałem imprezy będzie rozświetlenie choinki lampkami zasilanymi prądem wytworzonym przez uczestników! Udekorowana choinka trafi do Świetlicy Środowiskowej przy Kościele Rzymsko-Katolickim (ul. Tamka 4a w Warszawie).

Akcja jest kontynuacją wcześniejszych działań edukacyjnych Reeko Organizacji Odzysku Opakowań S.A. pod hasłem „PO JEDENASTE: SEGREGUJ!”.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy.

 

Dodatkowe informacje:

P.R.

Edyta Kolasińska-Bazan

dziennikarka i specjalista ds. P.R.

@: edytabazan5@wp.pl

tel. 508-391-747

Organizator:

Szymon Kułakowski
koordynator akcji ekologicznych
tel. 504 024 377
Fundacja Ekologiczna ARKA
skr. poczt. 525, 43–301 Bielsko-Biała
www.fundacjaarka.pl

https://www.facebook.com/fundacjaarka

Współorganizator i wyłączny sponsor

Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

al. Jerozolimskie 155 lok. 52

02- 326 Warszawa

Agata Mroczek

z-ca Dyrektora Generalnego - Prokurent

agata.mroczek@reeko.pl    

tel. kom. 533-888-944 

tel. 022/ 831 71 85

www.reeko.pl